Przejdź do treści

Przytulne wnętrze – styl hygge

Czy też czekacie na ten moment dnia, w którym możecie usiąść wygodnie w ulubionym fotelu z filiżanką herbaty lub kawy, posłuchać ulubionej muzyki, przeczytać książkę … ? Tak jak większość z nas, ja również uwielbiam ten swój „kawałek podłogi”, gdzie znajduję wyciszenie, chwilę tylko dla siebie, czas na doładowanie akumulatorów.

dziewczyna czyta książkę przy zapalonej, złotej lampie

Światło – czasami subtelne i przytulne, czasami mocne i ciepłe – to przy nim odpoczywam, nabieram siły i energii do dalszego działania.
Tym również zajmuję się zawodowo – i jak tu nie kochać swojej pracy, która jest też moją pasją? 🙂
W swojej pracowni projektuję i wykonuję ręcznie abażury do lamp – stojących, stołowych, wiszących. Napisałam abażury, bo to abażury są projektowane i wykonywane przeze mnie, a podstawy do lamp staram się tylko idealnie do nich dopasować.


Często słyszę pytania:

– w jakim stylu tworzysz?

– do jakiego wnętrza będą pasowały Twoje lampy?

Jest jedno słowo, które je określa – PRZYTULNOŚĆ. Właśnie to słowo kojarzy mi się z domem, gdzie tak chętnie celebrujemy drobne przyjemności, otaczamy się ludźmi, których kochamy i przedmiotami, które mają dla nas magiczne znaczenie.
Ta duńska filozofia jest mi bardzo bliska, więc teraz już śmiało odpowiadam: tworzę w stylu hygge.


Kot w moim domu lubi mizianie
Nie tylko przedmioty, ale przede wszystkim ludzie i zwierzęta sprawiają, że nasz dom jest przytulny

PS kiedyś wydawało mi się, że najbardziej lubię styl eklektyczny. Ale wtedy nie wiedziałam jeszcze o istnieniu stylu hygge 😉

1 komentarz do “Przytulne wnętrze – styl hygge”

  1. Idealne podsumowanie domu, piękna i przytulnej atmosfery. Oświetlenie stwarza nastrój i powoduje, że dom ma swoje niepowtarzalne chwile i historie…Piękne lampy…fantastyczny pomysł i niesamowita artystyczna dusza…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *